Skuteczna ochrona przed słońcem i mniejsze zużycie energii - szyby zespolone z żaluzjami


Skuteczna ochrona przed słońcem i mniejsze zużycie energii - szyby zespolone z żaluzjami
2019-07-02
Wykorzystywanie w projektowaniu i realizacji budynków odpowiednio dobranych przeszkleń pozwala na lepszą ochronę przed promieniowaniem słonecznym oraz mniejsze zużycie energii. Szyby zespolone z żaluzjami wewnętrznymi to rozwiązanie spełniające wymogi nowoczesnego zrównoważonego budownictwa.

O tym, że mamy do czynienia z ocieplaniem się klimatu naukowcy mówią od dawna, a w ostatnich dniach mogliśmy się o tym przekonać na własnej skórze. Średnia temperatura przy powierzchni ziemi w 2017 roku wynosiła o 1,1 stopnia Celsjusza więcej, niż za czasów preindustrialnych. W XX wieku nowy rekord temperatury odnotowywany był średnio co 13,5 roku, obecnie ten okres wynosi zaledwie 3 lata. Według najnowszych badań temperatury mają tylko rosnąć, co będzie się wiązało m.in. z większym zapotrzebowaniem na energię potrzebną do dodatkowego chłodzenia pomieszczeń.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

Skutecznym, energooszczędnym rozwiązaniem jest zastosowanie w biurowcach, budynkach użyteczności publicznej i domach żaluzji międzyszybowych, umożliwiających elastyczne dopasowanie osłony przeciwsłonecznej do warunków panujących na zewnątrz. Pozwala to osobom przebywającym w budynku na dostęp do światła dziennego, daje uczucie komfortu nawet podczas największych upałów i zmniejsza energochłonność obiektu, co nie tylko neutralizuje koszty, ale też jest korzystne dla środowiska m.in. dzięki ograniczeniu emisji CO2.

Produkowane przez NSG Group szyby Pilkington Insulight™ z żaluzjami ScreenLine® zapewniają ochronę przed słońcem i wysoką izolację cieplną dzięki zastosowaniu szkła niskoemisyjnego. Dzięki żaluzjom wewnętrznym, umieszczonym pomiędzy dwiema taflami szkła, możliwe jest całkowite lub częściowe zasłonięcie okna i ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń.

Dodatkowym atutem żaluzji wewnętrznych jest wszechstronność zastosowań. Można
je montować w szklanych fasadach, oknach i wewnętrznych ściankach działowych. Są w pełni funkcjonalne, można regulować kąt nachylenia listewek (od ułożenia poziomego do pionu) lub  całkowicie je zwinąć, by w pochmurny dzień doświetlić wnętrze.

Szymon Piróg, kierownik biura doradztwa technicznego w Pilkington Polska cytuje opinie klientów, według których szyby zespolone z zintegrowanymi żaluzjami są bardziej uniwersalne od  innych rozwiązań dostępnych na rynku: Klienci podkreślają, że nasze szyby sprawdzają się w każdą pogodę. Latem żaluzje, dzięki niskim parametrom przepuszczalności światła i energii słonecznej, zatrzymują ciepło przed wejściem do pomieszczenia bardziej skutecznie niż standardowe rolety. Z kolei zimą, poprzez odpowiednie ułożenie żaluzji, można zwiększyć przepuszczalność energii słonecznej, która zostanie wykorzystana do ogrzania wnętrza.

Żaluzje wewnętrzne to idealne rozwiązanie w obiektach, gdzie niezbędne jest przestrzeganie zaostrzonych warunków sanitarnych jak np. w szpitalach, przychodniach czy laboratoriach. W tego typu obiektach szyby zespolone z żaluzjami mogą być wykorzystywane także we wnętrzach jako przeszklenia ścianek działowych, zapewniając prywatność podczas badań lub konsultacji lekarskich. Umiejscowienie listewek w szczelnej szybie zabezpiecza je przed zanieczyszczeniami, dzięki czemu żaluzje nie wymagają czyszczenia i konserwacji, są łatwiejsze w eksploatacji i trwalsze w porównaniu z tradycyjnymi żaluzjami zewnętrznymi.

Żaluzje wewnętrzne mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie – wyłącznikiem, pilotem, bądź ich działanie może zostać zautomatyzowane w ramach systemu zarządzania budynkiem lub domem, co pozwala na otwieranie i zamykanie żaluzji za pomocą aplikacji w smartfonie.

W szybach zespolonych z żaluzjami ScreenLine® można w zależności od charakteru
i przeznaczenia inwestycji wykorzystywać różne rodzaje szkła, np. szkło dźwiękochłonne lub samoczyszczące. Projektant może dobrać odpowiedni rodzaj szkła, żaluzji oraz sposób sterowania dla domu, szpitala, biura czy posterunku policji.

 

 O firmie:

 

 

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Produkcja odbywa się w 30 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w ponad 100 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2019 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,75 miliarda euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 40% zrealizowano w Europie, 33% w Azji, łącznie z Japonią, 27% w obu Amerykach.

 Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl

Nadesłał:

Meloman

Przeczytaj również: