Informacje z branży budowlanej
Artykuły prasowe
Hale firmy Wolf System – różnorodne formy i perfekcyjna realizacja
Dostępna w ofercie firmy Wolf System paleta systemów nośnych, pokryć dachowych, konstrukcji ściennych oraz poszyć zewnętrznych elementów budowlanych takich jak drzwi i bramy w połączeniu z betonem, stalą i drewnem daje możliwość wykonania każdej wymaganej przez inwestora konstrukcji.
Przewody do gazu FERRO gwarancją bezpieczeństwa
Wśród wiosennych nowości FERRO skierowanych do instalatorów znajduje się armatura gazowa.
SILKA YTONG na targach budownictwa w Kielcach
W 2011 r. inwestorzy indywidualni w województwie świętokrzyskim oddali do użytku 2 018 domów jednorodzinnych i rozpoczęli budowę 3 292 domów oraz uzyskali pozwolenia na 3 485 nowych inwestycji.
FERRO poszerza ofertę o naczynia wzbiorcze
Naczynia do centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz solarne to najnowsza oferta techniki grzewczej FERRO.
Konkurs Deante rozstrzygnięty - znamy już "Produkt z najwyższej półki"!
Od października 2011 roku trwały zmagania studentów i absolwentów uczelni wzorniczych z całej Polski, którzy dołożyli wszelkich starań, by w ramach konkursu organizowanego przez Deante zaprojektować nowoczesną i oryginalną serię zlewozmywaków granitowych i baterii.
Kamienna wizja ogrodzenia
Współczesne podejście do architektury krajobrazu jeżeli chodzi o wydzielanie przestrzeni otwiera przed nami wiele możliwości. Tworzyć można skomplikowane, futurystyczne konstrukcje lub proste i nienachalne ogrodzenie.
Podsumowanie Dni Otwartych w fabryce YTONG w Pile
Ponad 290 uczniów, studentów i osób zainteresowanych tematyką dotyczącą budowy domu wzięło udział w Dniach Otwartych w fabryce YTONG w Pile.
Ekrany Soundblock przetestowane
W Centrum Dystrybucyjnym firmy Betafence w Zwevegem (Belgia) wybudowano w 2010 roku testowy ekran akustyczny z koszy gabionowych o szerokości 1 m, długości 40 m i wysokości 2,5 m. Trudności, które napotkano podczas konstrukcji, pozwoliły udoskonalić produkt pod kątem cech użytkowych.
Jakie instalacje stosujemy w domach energooszczędnych?
Budownictwo energooszczędne urzeczywistnia marzenie, o wygodnym dla ludzi i przyjaznym dla środowiska domu. O wyborze i znaczeniu instalacji w domach energooszczędnych mówi ekspert z firmy ArtHauss – Sebastian Myśliwiec.
REWOLUCJA w dziedzinie mieszania materiałów - nowa generacja najwyższej klasy mieszalników Collomix
Niemiecka firma Collomix, specjalizująca się od prawie 40 lat wyłącznie w technikach mieszania dla budownictwa i przemysłu, stała się jednym z najważniejszych dostawców mieszarek ręcznych i stacjonarnych.
Dziesiątki tysięcy oszczędności w ciągu zimy
Pierwszy w Europie kościół i pierwsza w Polsce sportowa hala z najwyższymi standardami budownictwa energooszczędnego zdały egzamin tej zimy. Zaoszczędzone w sezonie grzewczym pieniądze liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych.
Rynek dostawców- bramy garażowe i przemysłowe
Korzystając z oferty przedsiębiorstw, które oferują rozwiązania, systemy ogrodzeniowe, rampy transportowe czy różnego typu bramy przemysłowe, wjazdowe, odbiorcy mogą liczyć na kompleksową obsługę.
Sposób działania instalacji tryskaczowych
Niewiele osób dokładnie zna procedury, które są wykonywane przez instalacje tryskaczowe w sytuacji pożarowej. W tym artykule opiszemy szerzej niektóre z nich.
Dach po zimie – przegląd i konserwacja
Zima to dla dachu prawdziwa próba wytrzymałości, dlatego gdy tylko się zakończy - powinniśmy przeprowadzić sezonowy przegląd i zlikwidować wszystkie ewentualne uszkodzenia. Na co zwrócić szczególną uwagę? - radzi Rafał Kuczyński z firmy Blachy Pruszyński.
Termomodernizacja – rosną wymagania inwestorów
Inwestorzy zlecający termomodernizację coraz większą wagę przykładają do wysokiej jakości usług. Jak jednak wynika z ostatniego badania TNS Pentor Poznań dotyczącego rynku ociepleń budynków, ich oczekiwania rozmijają się niekiedy z praktykami stosowanymi w branży izolacyjnej.
Budownictwo energooszczędne w czasach kryzysu
Czy branża budowlana - jedna z bardziej dynamicznych gałęzi gospodarki - zaczęła w ostatnim czasie spowalniać? O prognozach na przyszłość opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.
Wykonanie podkładu i posadzki z ogrzewaniem podłogowym
Wodne ogrzewanie podłogowe, dzięki swoim zaletom jest coraz częściej stosowane w naszych domach. Prawidłowe wykonanie prac instalacyjnych jest ważnym elementem przyszłej eksploatacji. Warto jednak pamiętać, że dopełnieniem całości jest dobry podkład i posadzka.
Najlepsza izolacja
Coraz więcej osób decyduje się na wymianę swoich starych okien na takie, które będą o wiele szczelniejsze i po prostu estetyczniejsze. Nic więc dziwnego, że największym zainteresowaniem cieszą się okna drewniane, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są bardzo wytrzymałe i szczelne.
Konserwacja okna z drewna
Okna drewniane starej generacji wymagały bardzo czasochłonnych zabiegów konserwatorskich i skomplikowanych zabiegów. Nowoczesne okna z drewna wystarczy poddać bardzo prostym czynnościom, aby zachować ich piękny wygląd na bardzo długi czas.
Modułowa stabilność
Wiele firm budujących swoje fabryki musi zastosować się do ogólnie panujących, restrykcyjnych przepisów prawa budowlanego. Oprócz hal produkcyjnych, magazynów składowania należy również wziąć pod uwagę ogrodzenie wokół całego terenu.
Wyszukiwarka:
Menu
Ostatnio dodane artykuły:
Dni otwarte w Salonach KRISHOME. Przygotuj się na BLACK WEEK
Ceny materiałów budowlanych w 2025 roku to wielka niewiadoma, a inflacja nie daje wytchnienia.
Viega Prevista – oszczędność miejsca z zabudową podtynkową
Technika zabudowy podtynkowej całkowicie zrewolucjonizowała projektowanie łazienek, zapewniając znacznie większą swobodę w aranżacji przestrzeni. Nabiera to szczególnego znaczenia, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca lub nietypowy układ wnętrza.
Jak dobrać okna i drzwi do loftów?
Styl loftowy, który zrodził się w Nowym Jorku w latach 50. XX wieku, to synonim luksusu, prestiżu oraz wyjątkowego designu. Wybór odpowiednich okien i drzwi do loftów podkreśli industrialny charakter przestrzeni, jednocześnie maksymalizując jej funkcjonalność i estetykę.
Aranżacja wnętrz na rzecz czystego powietrza
W okresie jesienno-zimowym przeważającą ilość czasu spędzamy w pomieszczeniach. Jakość powietrza we wnętrzach ma więc ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Tymczasem może być ono nawet kilka razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.
Zatrzymać lato
Długie dni, leniwe popołudnia w ogrodzie i ciepłe wieczory to atrybuty lata. Niestety pod naszą szerokością geograficzną ten czas mija szybciej niż byśmy chcieli. Tęsknotę za latem można jednak złagodzić, wprowadzając do wnętrz kojarzące się z tą porą roku kolory i materiały.