Informacje z branży budowlanej
Artykuły prasowe
Zakup okien PCV
Zakup okien to trudne zajęcie. Okna pcv czy z drewna? To podstawowa kwestia, liczą się jednak również cechy – parametry okna. Szczelność, izolacja akustyczna i cieplna to tylko część z cech dobrego okna.
Pokrycie dachowe – nie tylko ochrona
Podczas budowy czy remontu domu poświęcamy sporo czasu na wybranie odpowiedniej dachówki. Kierujemy się przeważnie jakością materiału. Jest to oczywiście bardzo ważny aspekt, jednak warto też zastanowić się na ciekawym wyglądem pokrycia dachu. W końcu wszyscy chcemy mieszkać w ładnym domu.

Jaka jest różnica pomiędzy cementem czystym a cementem z dodatkami?
Dariusz Bocheńczyk, dyrektor ds. badań i normalizacji Lafarge Cement S.A.

Piękna i innowacyjna paleta kolorów Baumit Life dla wykonawców
Bogactwo kolorów systemu Baumit Life pozwala wybierać spośród 888 odcieni tak, by stworzyć niepowtarzalną, dopasowaną do bryły budynku kompozycję fasady. Różne formy wzorników zostały zaprojektowane przez ekspertów z firmy Baumit z myślą o codziennej pracy wykonawców.

Guardian proponuje: Żyj kolorowo ze szkłami dekoracyjnymi DecoCristal i LamiGlass Deco
Latem warto pomyśleć o rozbudzeniu i rozświetleniu naszych pomieszczeń. Dzięki nowoczesnym technologiom intrygujące elementy ze szkła podziwiać możemy nie tylko na fasadach, ale coraz częściej również pod postacią elementów dekoracyjnych wnętrz czy mebli.

Różne oblicz blachy - blacha trapezowa T-8 firmy Blach Stal
Blacha trapezowa to klasyka, która od lat wykorzystywana jest zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym.

Ekologia i wygoda w twoim domu – napędy Ventic Solar firmy D+H
Montaż systemu naturalnej wentylacji i oddymiania większości z nas kojarzy się chyba głównie z dużą inwestycją, jaka ma sens w przypadku dużych budynków biurowych. Nic bardziej mylnego.

Rozwiązania podnoszące standard energetyczny domu
Osoby, które zamierzają wybudować lub zakupić dom o wysokim standardzie energetycznym mogą liczyć na dopłaty do kredytu – ogłosił w maju br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kratki ściekowe w obiektach rekreacyjnych
Idąc na basen, do wesołego miasteczka albo do parku, zależy nam przede wszystkim na relaksie i swobodnym wypoczynku. Nikt nie zastanawia się nad poszczególnymi elementami określonych budynków, nie analizuje, czy dane systemy działają sprawnie i w jaki sposób zostały one skonstruowane.

EKO i ENERGO: Budować energooszczędnie - elementy systemowe
Bardzo korzystne parametry cieplne ścian budynku można uzyskać stosując jednorodne materiały. Zastosowanie rozwiązań systemowych – stropów, nadproży, kształtek U wykonanych z materiałów takich samych, jak ściany – da nam powierzchnię podobnie reagującą pod względem termicznym.

Płyty cokołowe Ecomur firmy Stahlton
Część cokołowa każdego budynku posadowiona bezpośrednio nad samą powierzchnią gruntu jest najbardziej narażonym fragmentem elewacji.

Dobieramy uszczelniacz
Odpowiednie uszczelnienie szczelin w naszym domu to często nie tylko kwestia wygody lub komfortu, ale również bezpieczeństwa.

Dyspersyjna masa szpachlowa Baumit SilverFlex
Termoizolacja budynku spełnia kilka funkcji. Najważniejszą z nich jest poprawa klimatu cieplnego wewnątrz pomieszczeń. Nie mniej ważną jest wykonanie powłoki ścian zewnętrznych, która zabezpieczy je przed uszkodzeniami mechanicznymi czy termicznymi.

Licencja na ocieplanie
Termo Organika uruchomiła system certyfikowania wykonawców izolacji budowlanych. To pierwszy i jedyny producent styropianu w kraju, który nie tylko dostarcza kompletny system dociepleniowy, ale także weryfikuje i szkoli wykonawców izolacji termicznych.

Kompaktowe pompy ciepła firmy Stiebel Eltron do budynków jednorodzinnych
Wzrastające ceny energii, a także dbałość o środowisko naturalne powodują, że inwestorzy coraz częściej wykorzystują odnawialne źródła energii.

EKO i ENERGO: Budować energooszczędnie - materiały budowlane
Dzięki przemyślanej decyzji dotyczącej materiałów budowlanych można zapobiec ucieczce z budynku nawet do 30 proc. ciepła.
Ciepły montaż okien sposobem na wzrost komfortu cieplnego
Energooszczędne budownictwo to konieczność. Najczęstszym działaniem jest zamontowanie okien o wysokich parametrach przenikalności ciepła. Jednak nawet one nie zagwarantują rezultatów, jeśli stolarka okienna zostanie nieodpowiednio zamontowana. Idealnym rozwiązaniem jest ciepły montaż firmy OknoPlus

Dach zadbany w każdym calu, czyli jak pielęgnować pokrycie dachowe
Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Podobnie jest w przypadku dachu, który narażony na nieustanne działanie trudnych warunków atmosferycznych, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i prac konserwacyjnych.

Dach zadbany w każdym calu, czyli jak pielęgnować pokrycie dachowe
Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Podobnie jest w przypadku dachu, który narażony na nieustanne działanie trudnych warunków atmosferycznych, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i prac konserwacyjnych.

Lekkie pokrycie dachu, czyli na co zwrócić uwagę przy montażu blachy dachówkowej i płaskiej
Niekwestionowaną zaletą pokryć dachowych typu lekkiego jest łatwy i szybki montaż. Jednak prace, które wydawać by się mogły dziecinnie proste, również rządzą się swoimi prawami.
Wyszukiwarka:
Menu
Ostatnio dodane artykuły:
Deszczówka z dofinansowaniem - Poznań stawia na małą retencję
Poznań to kolejne z polskich miast, które wspiera inwestycje w gromadzenie deszczówki.
Okna Schüco PVC-U z ukrytą osłoną przeciwsłoneczną
Ocieplenie klimatu oraz rosnąca aktywność słoneczna sprawia, że efektywna ochrona przeciwsłoneczna budynków ma coraz większe znaczenie dla komfortu mieszkańców i oszczędności energii.
Salon w nieoczywistym odcieniu
W poszukiwaniu nietuzinkowych rozwiązań przy urządzaniu salonu warto postawić na oryginalny kolor, który doda pomieszczeniu głębi i wyjątkowości.
Nowości Roca 2025 - stawiamy na kolor i personalizację
Kolor i personalizacja to dwa słowa klucze, które definiują kierunek rozwoju łazienkowych trendów.
Naukowcy są zgodni – zakaz posiadania komina to błąd
Nie milkną echa zapisów, jakie znalazły się w najnowszej edycji Programu Czyste Powietrze.
Naukowcy z całej Polski, podczas zorganizowanej w sejmie konferencji, jednogłośnie powtarzali,
że dyskryminacja biomasy to błąd.