Informacje z branży budowlanej
Artykuły prasowe

Jesienne porządki, czyli jak przygotować dach przed zimą
Chłodne, zimowe miesiące zbliżają się nieubłaganie, co oznacza, że najbliższy okres będzie stanowić prawdziwy test dla naszego domu, a w szczególności elementów zewnętrznych, takich jak pokrycie czy elewacja, które narażone są na nieustanne działanie trudnych warunków atmosferycznych.

Aluprof Liderem Rynku
Forum Branżowe wyróżniło firmę Aluprof Tytułem Lidera Rynku Stolarki 2012. Systemy Aluminiowe spółki były najchętniej i najczęściej wybierane przez klientów.

SILKA YTONG rozmowy z fachowcami: O co pytać geologa i geodetę?
W procesie przygotowań i budowy domu istotną rolę pełnią eksperci, którzy zajmują się badaniem gruntu oraz pomiarem terenu.

Międzynarodowe dni domów pasywnych - Wrocław 2012
W dniu 10 listopada, w sobotę, we Wrocławiu będzie można odwiedzić jedyny dom Pasywny w Polsce......

Galeco sięga coraz wyżej
Prestiż jest miarą sukcesu i odzwierciedleniem osiągnięć. Nie pojawia się i nie znika, ale wypracowany, na stałe wpisuje się w politykę firmy. Poszczycić może się nim producent systemów rynnowych Galeco, zdobywca nagrody Złoty Laur Konsumenta oraz firma nominowana do tytułu Jakość Roku.

Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe?
Decyzja podjęta! Przekonani licznymi zaletami ogrzewania podłogowego zdecydowaliśmy się je zastosować. Musimy jednak pamiętać, że nie możemy położyć na nie każdej posadzki. Materiał na podłogę musi być odporny na temperaturę i nie hamować ciepła.

Formalności przy budowie domu
Budowa domu to inwestycja, która wiąże się nie tylko z dużymi nakładami finansowymi, ale również wymaga zaangażowania, czasu oraz podjęcia wielu decyzji odnośnie wyboru ekip budowlanych, materiałów oraz zastosowanych technologii.
RD bud kończy budowę kolejnego hotelu sieci B&B
RD bud, jako generalny wykonawca trzeciego już hotelu sieci B&B zadbał o to, by obiekt ten spełniał również najwyższe standardy techniczne i ekologiczne.

Produkty Baumacol – idealny sposób na estetyczny balkon i taras
Taras lub balkon jest miejscem wypoczynku i relaksu. Warto więc już na etapie ich projektowania i budowy zwracać szczególną uwagę na profesjonalne wykonanie, z użyciem produktów i technologii gwarantujących długoletni efekt.

Polak potrafi - notyfikowane Mobilne Laboratorium
Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej, oferujące m.in. badania drzwi i okien w siedzibie producenta, obchodzi w tym roku pięciolecie istnienia. To okazja, żeby przypomnieć pełną wyzwań i sukcesów historię firmy
ZJADACZ CZASU I PIENIĘDZY, CZYLI JAK BUDOWAĆ TANIEJ
Budowa domu to inwestycja wymagająca dużego nakładu pieniędzy. Sytuacja finansowa wielu z nas nie pozwala na „szastanie pieniędzmi”. Chcemy zbudować przyjazne, rodzinne schronienie, na które będzie nas stać. Jak zrobić to tanio, jednocześnie nie rezygnując z jakości materiałów?

Pierwszy z budynków Fabryki Czekolady już w stanie surowym
Zakończył się najważniejszy etap budowy pierwszego z budynków nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego Fabryka Czekolady na terenie dawnego zakładu ZPC Wawel w Krakowie.
Klej do tapet- kontrolowany zakup
Remont pokoju wymaga skupienia dużej uwagi nie tylko pod względem aranżacji wnętrza. Czasem mały szczegół może zaważyć o wyniku prac. Kupując tapety ścienne tym szczegółem często pomijanym jest klej do tapet.

Ekologiczny dom czyli jak sprzątać mając przydomową oczyszczalnię ścieków
Ekologiczne szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków staja się coraz bardziej popularne. Wynika to z rosnącej świadomości ekologicznej Polaków. Warto jednak wiedzieć, że korzystanie z nich wymaga od nas stosowania odpowiednich środków czystości.

Izolacja instalacji chłodniczej – to się opłaca!
O tym, że prawidłowa izolacja instalacji pozwala zaoszczędzić znaczną ilość energii wie chyba każdy. Jednak wbrew powszechnej opinii nie dotyczy to tylko i wyłącznie instalacji grzewczych.

Co powoduje „niekontrolowane” pękanie posadzek?
Paweł Madej, kierownik Centrum Badania Betonów Lafarge. Rysy pojawiające się na powierzchni betonu to powszechnie znane, trudne do uniknięcia zjawisko. Oprócz ich negatywnego wpływu na estetykę powierzchni, mogą one także pogarszać pewne parametry betonu, jak wodoszczelność czy przenoszenie dźwięku.

Nowoczesna chemia budowlana z fabryki Termo Organiki
Termo Organika największy producent styropianu w Polsce i jeden z największych w Unii Europejskiej produkuje od tego roku własne kleje, tynki, grunty i farby.
Ekspert radzi: Dlaczego stosujemy ciepły montaż?
W przypadku stolarki otworowej optymalnym działaniem mającym na celu zachowanie energooszczędności jest ciepły montaż okien, który zyskuje coraz większą popularność. Na czym polega ciepły montaż opowiada Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.
ŻARÓWKI NA WAGĘ ZLOTA
Wymiana żarówek na LED może przyczynić się do znacznej oszczędności w domowym budżecie – jedna LED działa przez ok 20 000 godzin lub ok. 3 godz. dziennie przez 20 lat.

Monolityczne zbiorniki żelbetowe Wolf System dla Zakładowej Oczyszczalni Ścieków przy ubojni drobiu
Nowoczesne gospodarstwa rolne czy też zakłady przetwórcze dbają, by ich działalność była zgodna z wymogami sanitarnymi, higieną pracy, ale także, by nie była uciążliwa dla okolicznych mieszkańców.
Wyszukiwarka:
Menu
Ostatnio dodane artykuły:
Deszczówka z dofinansowaniem - Poznań stawia na małą retencję
Poznań to kolejne z polskich miast, które wspiera inwestycje w gromadzenie deszczówki.
Okna Schüco PVC-U z ukrytą osłoną przeciwsłoneczną
Ocieplenie klimatu oraz rosnąca aktywność słoneczna sprawia, że efektywna ochrona przeciwsłoneczna budynków ma coraz większe znaczenie dla komfortu mieszkańców i oszczędności energii.
Salon w nieoczywistym odcieniu
W poszukiwaniu nietuzinkowych rozwiązań przy urządzaniu salonu warto postawić na oryginalny kolor, który doda pomieszczeniu głębi i wyjątkowości.
Nowości Roca 2025 - stawiamy na kolor i personalizację
Kolor i personalizacja to dwa słowa klucze, które definiują kierunek rozwoju łazienkowych trendów.
Naukowcy są zgodni – zakaz posiadania komina to błąd
Nie milkną echa zapisów, jakie znalazły się w najnowszej edycji Programu Czyste Powietrze.
Naukowcy z całej Polski, podczas zorganizowanej w sejmie konferencji, jednogłośnie powtarzali,
że dyskryminacja biomasy to błąd.