WYMIANA OKIEN Z CIEPŁYM MONTAŻEM


WYMIANA OKIEN Z CIEPŁYM MONTAŻEM
2020-08-28
Jeżeli pomimo zastosowania nowoczesnych źródeł ciepła koszty ogrzewania naszego domu lub mieszkania nadal są wysokie, to problemem mogą być nieszczelne okna. Decydując się na ich wymianę, nie zapominajmy, że wysoka jakość nowych wyrobów musi iść w parze z profesjonalnym montażem. Powoli zbliża się kolejny sezon grzewczy. Dla wielu z nas oznacza on okres niemałych wydatków, dlatego warto zastanowić się nad wdrożeniem rozwiązań, które odciążą domowy budżet i pozwolą na lepsze zarządzanie energią cieplną. Wykorzystanie nowych, ekologicznych systemów grzewczych to z pewnością krok w dobrym kierunku, jednak cel nie zostanie osiągnięty, jeśli ciepło będzie regularnie uciekać z budynku. Ponieważ duże straty ciepła mogą być generowane przez nieszczelne okna, to wymiana starej stolarki na energooszczędne wyroby w wielu przypadkach stanowi właściwy punkt wyjścia do prac związanych z termomodernizacją obiektu.

Trzeba przy tym pamiętać, że jednym z warunków opłacalności całej inwestycji jest fachowy montaż nowych okien. Nieprawidłowe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu może zaprzepaścić cały nasz wysiłek. Najwyższe parametry izolacyjności złącza okiennego zapewnia Soudal Window System (SWS), nazywany również „ciepłym montażem". System ten, opracowany przez firmę Soudal, opiera się na zasadzie „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz", a jego komponenty tworzą trzy współpracujące ze sobą strefy: warstwę izolacji termicznej, uszczelnienie wewnętrze oraz uszczelnienie zewnętrzne.

W Soudal Window System funkcję izolatora termicznego pełni pianka poliuretanowa (np. Flexifoam), która rozprężając się podczas aplikacji, wielokrotnie zwiększa swoją objętość i idealnie wypełnia szczelinę wokół okna. Pianki firmy Soudal są bardzo dobrze przyczepne do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych i zachowują pełną elastyczność w przypadku zmian linowych profili ościeżnicowych.

Ponieważ jedynie sucha warstwa piany poliuretanowej odznacza się doskonałymi parametrami izolacyjnymi - należy ją odpowiednio zabezpieczyć. W związku z tym ogromnego znaczenia nabierają uszczelnienia zewnętrzne i wewnętrzne, które przez długi czas były lekceważone podczas montażu stolarki okiennej. Wykonuje się je przy pomocy specjalnych taśm okiennych. Do uszczelnienia złącza od zewnątrz stosowana jest taśma paroprzepuszczalna SWS Outside. Chroni ona warstwę izolacji przed wodą opadową i promieniowaniem UV, umożliwiając jednocześnie migrację pary wodnej na zewnątrz budynku. Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do pianki przeciwdziała natomiast taśma paroszczelna SWS Inside. Taśmy okienne SWS są elastyczne, wytrzymałe mechanicznie i charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością do typowych materiałów budowlanych.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

Jeżeli zależy nam na szybkim przeprowadzeniu prac, to bardzo dobrym rozwiązaniem będą płynne membrany Soudatigh marki Soudal, które zalecane są do wykonywania wewnętrznych i zewnętrznych uszczelnień w szczególności podczas wymiany stolarki okiennej. Są one łatwe w aplikacji, nie wymagają gruntowania podłoża i mogą być nakładane nawet nierówne powierzchnie, charakterystyczne dla starszych budynków. W ofercie płynnych membran Soudatight znajdują się cztery produkty. Soudatight LQ to wzmocniona włóknami membrana do zastosowań wewnętrznych, którą nanosi się dowolnym pędzlem malarskim. Soudatight Hybrid przeznaczona jest do zastosowań zewnętrznych, a nakłada się ją odpowiednim pistoletem. Natomiast Soudatight SP oraz Soudatight SP Gun są membranami do natrysku, przy czym pierwszą aplikuje się za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania, a drugą za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego.

Kompletny system montażu stolarki otworowej SWS firmy Soudal skutecznie eliminuje ryzyko kondensacji pary wodnej w warstwie izolacji wokół okna, a co za tym idzie - pozwala uniknąć kosztownych błędów. Technologia ta skutecznie zapobiega stratom ciepła w budynku, przyczyniając się tym samym do znacznego obniżenia rachunków za ogrzewanie oraz poprawy jakości powietrza. Obecnie właściciele domów jednorodzinnych mogą dodatkowo ubiegać się o zwrot części kosztów poniesionych na wymianę stolarki okiennej. Informacje o dostępnych dofinansowaniach oraz procedurze składania wniosków można uzyskać m.in. od ekspertów z kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ", której partnerem strategicznym jest firma Soudal. Kampania potrwa do końca czerwca przyszłego roku, a szczegóły dotyczące inicjatywy znajdują się na stronie dobrymontaz.com.

Nadesłał:

BestBrands

Przeczytaj również: