Temat na czasie: komfortowa łazienka
Pragnienie wyrażenia siebie poprzez przedmioty, którymi się otaczamy oraz przemiany demograficzne stają się zauważalne we wszystkich obszarach życia, również w świecie łazienek. Firma Viega odpowiada na te trendy, oferując produkty o atrakcyjnym designie, przystosowane do indywidualnych potrzeb.
Według dzisiejszych koncepcji, komfortowa łazienka to przede wszystkim taka, z której mogą wygodnie korzystać osoby w każdym wieku. Wymaga ona na pewno zdecydowanie bardziej dalekowzrocznego planowania niż przy standardowym projekcie. Dotyczy to zarówno przemyślanego designu, jak i zapewnienia wystarczającej ilości przestrzeni do wygodnego poruszania się. Co ważne, nie należy mylić pojęcia komfortowej łazienki z łazienką bez barier, która musi spełniać konkretne standardy i wymagania.
|
Wanna i prysznic bez brodzika
Projekt komfortowej łazienki powinien zawierać zarówno wannę, jak i prysznic z odpływem na poziomie posadzki. Oznacza to, że musimy zapewnić wystarczająca ilość przestrzeni dla użytkowników w różnym wieku i przystosować rozwiązania sanitarne do ich indywidualnych potrzeb. W przypadku wanny może to być na przykład cokół, służący jako stopień ułatwiający wejście i praktyczna półka. Projektując prysznic zdecydowanie warto postawić na rozwiązanie bez brodzika z odpływem liniowym w posadzce, które wygląda bardzo estetycznie, a jednocześnie wpisuje się wprost w koncepcje łazienki bez barier.
Regulacja wysokości miski WC i umywalki
Kolejnym kluczowym elementem wpływającym na komfort korzystania z łazienki jest instalacja ceramiki sanitarnej. Oznacza to nie tylko optymalny wybór miejsca dla miski ustępowej i umywalki, ale również wysokość, na której je zamontujemy. Przykładowo, dzieci zdecydowanie lepiej radzą sobie na niższych toaletach, podczas gdy dorosłym, zwłaszcza seniorom, dużo łatwiej korzysta się z miski zawieszonej wyżej. Prawdziwie komfortowym rozwiązaniem dla wszystkich będzie tutaj stelaż podtynkowy Viega Prevista z regulacją wysokości. Miskę można podnosić lub opuszczać w zakresie 8 cm za jednym naciśnięciem przycisku. Pozwala to wszystkim użytkownikom dopasować wysokość toalety do indywidualnych potrzeb w dowolnym momencie. W przypadku stelaża do umywalki regulacja jest możliwa w zakresie 20 cm. Oba produkty działają na zasadzie sprężyny gazowej, bez żadnej elektroniki.
Nowoczesna technologia, łatwa obsługa
W komfortowej łazience ważną role odgrywają rozwiązania, które czynią życie łatwiejszym. Dlatego zaawansowana technologia powinna zawsze iść w parze z łatwą obsługą. Doskonałym przykładem są elektroniczne armatury wannowe firmy Viega z serii Multiplex Trio E. Dzięki intuicyjnym modułom obsługi, użytkownik może w prosty sposób ustawiać i kontrolować temperaturę wody oraz poziom napełniania wanny. Armatura pozwala też zapisać w pamięci preferowane ustawienia dla kilku różnych domowników.
Dwa typy oświetlenia
Istotnym aspektem kształtującym design łazienki jest kwestia światła. Najlepiej w zaplanowany i harmonijny sposób połączyć oświetlenie główne z dodatkowymi elementami emitującymi światło, pełniące rolę funkcjonalną lub dekoracyjną. Wpływa to zarówno na komfort, jak i na bezpieczeństwo korzystania z łazienki. Przykładem takich rozwiązań są przyciski uruchamiające z serii Visign for Style i Visign for More ze zintegrowanymi diodami LED. Dyskretne światło podkreśla design i wysoką jakość materiałów, z których zostały wykonane, a jednocześnie ułatwia orientację w ciemności.