Szybka i profesjonalna wymiana okien


2019-10-16
Nadchodzą coraz chłodniejsze dni, a to oznacza początek sezonu grzewczego. Efektywne źródło ciepła nie wystarczy, aby zapewnić komfort termiczny w naszym domu. Gdy niezbędna będzie wymiana okien, warto zastosować nowoczesne rozwiązanie firmy Soudal w postaci płynnych membran Soudatight.

Częstą przyczyną marnotrawienia energii w domu jest brak odpowiedniej izolacji budynku. Przykładowo przez nieszczelne okna możemy tracić nawet do 20% ciepła, czego konsekwencje są dotkliwe zarówno dla naszych portfeli, jak i dla środowiska. W trosce o poprawę efektywności energetycznej budynków firma Soudal opracowała Soudal Window System (SWS) – komplety system montażu stolarki okiennej (tzw. ciepły montaż lub montaż warstwowy), rekomendowany przez Instytut Techniki Budowlanej. SWS polega na zastosowaniu podczas prac montażowych trzech warstw o ściśle określonych zadaniach. Funkcję izolatora termicznego pełni wysokiej jakości pianka poliuretanowa, która idealnie wypełnia szczelinę wokół okna. Piankę zabezpiecza się specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, dzięki którym pozostaje sucha i nie traci swoich parametrów użytkowych. Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy izolacji przeciwdziała taśma paroszczelna. Natomiast taśma paroprzepuszczalna chroni piankę m.in. przed wodą opadową i promieniowaniem UV, umożliwiając zarazem migrację wilgoci na zewnątrz budynku.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

W tym roku firma Soudal poszerzyła swoje portfolio produktów do wykonywania uszczelnień styku okna z murem o innowacyjne płynne membrany Soudatight, które zalecane są zwłaszcza przy wymianie stolarki okiennej. Charakteryzuje je wysoka elastyczność, nie wymagają gruntowania podłoża i mogą być nakładane nawet na wilgotne lub nieznacznie zapylone powierzchnie. Są one wygodne i łatwe w aplikacji, również na bardzo nierównych podłożach, z którymi mamy do czynienia np. przy wymianie okien w starszych budynkach. W rezultacie powłoki Soudatight pozwalają na zastosowanie technologii Soudal Window System w sytuacjach, w których wcześniej nie było to możliwe. Ich dodatkową zaletą jest bardzo niski stopień emisji substancji lotnych (posiadają znak EC1 Plus).

 

 

 

 

 

 

Gama płynnych membran Soudatight obejmuje cztery produkty. Soudatight LQ to wzmocniona włóknami membrana do zastosowań wewnętrznych, którą nanosi się dowolnym pędzlem malarskim. Soudatight Hybrid przeznaczona jest do zastosowań zewnętrznych, a nakłada się ją odpowiednim pistoletem. Z kolei Soudatight SP oraz Soudatight SP Gun są membranami do natrysku. Pierwszą aplikuje się za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania, a drugą za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego. Co istotne, wszystkie membrany Soudatight otrzymały certyfikat niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej ift Rosenheim – jednego z najbardziej uznanych ośrodków badawczych w Europie, który testuje rozwiązania z zakresu stolarki okiennej.

Wykorzystanie płynnych membran Soudatight umożliwia szybkie i ekonomiczne wykonanie prac związanych z profesjonalną wymianą okien. W efekcie ograniczymy straty energii w naszym domu, a także zmniejszymy emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Z inwestycją nie warto zatem zwlekać, tym bardziej że zwrot części poniesionych kosztów możemy uzyskać w ramach obecnie realizowanego programu „Czyste Powietrze” (termin składania podań o dofinansowanie upływa 30 czerwca 2027 roku).

Nadesłał:

BestBrands

Przeczytaj również: