Suche syfony do odpływów liniowych Advantix firmy Viega


Suche syfony do odpływów liniowych Advantix firmy Viega
2024-01-29
Woda stojąca w syfonie stanowi skuteczną barierę przed ewentualnymi zapachami wydobywającymi się z kanalizacji. Co jednak, jeśli dojdzie do jej wyparowania, na przykład przy rzadkim użytkowaniu lub wysokich temperaturach?

W przypadku odwodnień liniowych, odpowiedzią na ten problem mogą być suche syfony, umieszczone w odpływie rynny. Takie rozwiązanie jest już dostępne do modeli Viega Advantix i Viega Advantix Vario.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

 

Nieprzyjemne zapachy, które czasami pojawiają się w pomieszczeniach sanitarnych są zazwyczaj spowodowane przez wyziewy z kanalizacji. Najczęstsza przyczyna takich sytuacji to brak wystarczającej ilości wody w syfonie. Może się to zdarzyć zwłaszcza w rzadko używanych łazienkach, na przykład dla gości lub po powrocie z urlopu. Oczywiście wpływ na tempo odparowywania wody ma również temperatura panująca w pomieszczeniu oraz sama konstrukcja syfonu. Obecnie dużą popularnością cieszą się odpływy prysznicowe w wersji remontowej o obniżonej wysokości syfonu. W takich modelach znajduje się miej wody niż standardowe 50 mm, co zwiększa ryzyko jej całkowitego wyschnięcia.  

 

Proste i skuteczne rozwiązanie

Problem ten można w znacznej mierze rozwiązać dzięki dodatkowym suchym syfonom. Firma Viega oferuje już taką opcję do swoich sprawdzonych odpływów liniowych. W przypadku modelu Advantix Vario są to dwie umieszczone obok siebie gumowe membrany, które utrzymują odpływ zamknięty. Otwierają się tylko, gdy zaczyna spływać woda. Suchy syfon do tradycyjnych odwodnieni liniowych Advantix działa w ten sam sposób, z tą różnicą, że jego konstrukcja opiera się na jednej membranie. W obu sytuacjach montaż tych elementów jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych narzędzi. Wystarczy zdjąć ruszt i włożyć suchy syfon do odpływu rynny.

 

Zastosowanie suchych syfonów firmy Viega pozwala maksymalnie ograniczyć (nawet dziesięciokrotnie) odparowywanie wody z syfonu odpływu. Ponadto, nawet w przypadku braku wody, sama gumowa membrana wciąż stanowi barierę przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz.

 

Seria odpływów Viega Advantix

Odpływy liniowe firmy Viega należą do najpopularniejszych produktów w tej kategorii na rynku. Model Advantix Vario przekonuje minimalistycznym designem i wyjątkową elastycznością montażu.  Można go przyciąć na dowolny wymiar w zakresie od 300 do 1200 m, dzięki czemu precyzyjnie dopasujemy odwodnienie do konkretnej strefy prysznica. Do wyboru mamy eleganckie ruszty ze stali nierdzewnej w czterech wersjach: stal nierdzewna szczotkowana, stal nierdzewna polerowana, czarny oraz biały.

 

Klasyczne odpływy liniowe z serii Advantix dostępne są w długościach 750, 800, 900, 1000 i 1200 mm. Oferta obejmuje szeroki wybór rusztów: płaskie lub zaokrąglone, matowe lub polerowane na wysoki połysk, a także wersje szklane lub do wyłożenia płytkami ceramicznymi albo kamieniem. Wszystkie odpływy liniowe firmy Viega gwarantują wysoką wydajność odprowadzania wody i są wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości.

Nadesłał:

brandpromotions

Przeczytaj również: