Schüco AD UP Design Edition Gen2 z nagrodą Red Dot Winner 2024


Schüco AD UP Design Edition Gen2 z nagrodą Red Dot Winner 2024
2024-05-28
Wyróżniona w prestiżowym konkursie Red Dot Product Design Award 2024 platforma systemów Schüco AD UP Design Edition Gen2 umożliwia realizację dowolnego typu drzwi aluminiowych o efektownym wyglądzie dzięki wbudowanemu w skrzydło pochwytowi z podświetleniem LED.
Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl


 Teraz imponuje także nowymi, inteligentnymi opcjami.

System drzwiowy do wszelkich zastosowań – Schüco AD UP (Aluminium Door Universal Platform) łączy najwyższą niezawodność z nowoczesnym, wysokiej jakości designem. Wersja Design Edition ze zintegrowanym pochwytem z wbudowaną designerską listwą LED to unikatowa propozycja, która nadaje strefie wejściowej ultranowoczesny wygląd. Jej kolejna generacja, wzbogacona o dodatkowe funkcje zapewniające komfort i bezpieczeństwo, została w tym roku doceniona przez ekspertów konkursu Red Dot Product Design Award. W jego ramach wyróżniane są produkty cechujące się najwyższej jakości wzornictwem. Zgłoszenia oceniane są na podstawie czterech podstawowych kryteriów: funkcjonalności, estetyki, komfortu obsługi i przyjazności środowisku. Nowe rozwiązanie spełnia je wszystkie z nawiązką.

Nowa wersja – nowe możliwości


W nowej wersji platformy systemowej poświęcono jeszcze więcej uwagi wygodzie użytkowania i ergonomii. Teraz wgłębienie tworzące pochwyt uzyskało nowy, zoptymalizowany kształt, który jest jeszcze lepiej dopasowany do kształtu dłoni. Z jednej strony zapewnia to pewniejszy chwyt, a z drugiej – większe poczucie bezpieczeństwa podczas użytkowania. Jeszcze większą funkcjonalność zapewnia zintegrowana z uchwytem listwa oświetleniowa LED, którą można połączyć z systemem inteligentnego domu z użyciem aplikacji i za pośrednictwem bramki z protokołem transmisji danych Zigbee (Alexa, Phillips Hue, TRÅDFRI itp.). Otwiera to nowe możliwości, takie jak np. dostosowanie temperatury i intensywności barwy do otoczenia domu oraz ustawienie godzin, w których ma się uruchamiać oświetlenie. Skrzydła o wysokości nawet do 2,5 m i szerokości do 1,25 m można zestawiać w jednej ościeżnicy w różnych kombinacjach, od drzwi jednoskrzydłowych z opcjonalnym skrzydłem stałym aż po dwuskrzydłowe z dodatkowym bocznym doświetlem i górnym naświetlem, otwierane z lewej lub prawej strony, do wewnątrz lub na zewnątrz.

Nowe funkcje bezpieczeństwa i solidne wykonanie

Oprócz udoskonalonego designu zintegrowany pochwyt uzyskał nową funkcjonalność. Teraz we wgłębieniu można umieścić czytnik linii papilarnych najnowszej generacji. Dzięki temu drzwi można odryglować i otworzyć „jednym ruchem ręki”. Po ponownym dotknięciu palcem czytnika można dostosować system do indywidualnych potrzeb. Czytnik jest umieszczony w niewidocznym miejscu, dzięki czemu design drzwi pozostaje niezaburzony, a obecność systemu jest niewykrywalna dla osób postronnych, co zmniejsza ryzyko prób manipulacji. Stabilny system umożliwia realizację skrzydeł o wadze nawet do 180 kg z dowolnego rodzaju wypełnieniem o bardzo dużej grubości. W połączeniu z termoizolowaną ramą o współczynniku przenikania ciepła Uf ≥ 1,4 W/m2K można uzyskać drzwi do domów wysoko energooszczędnych. W stolarce mogą być zastosowane różnego rodzaju konstrukcje progów włącznie z rozwiązaniem 20 mm zgodnym z wymogami architektury bez barier oraz progiem 0 mm zlicowanym z posadzką. Dopracowany w każdym szczególe design uzupełniają różne rodzaje zawiasów, od montowanych nawierzchniowo poprzez ukryte aż po beczkowe. Dzięki temu drzwi można dopasować do indywidualnych wymagań w każdym szczególe.Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemowych rozwiązań powłok budynków z aluminium, stali i PVC-U. Portfolio produktów obejmuje systemy okienne, drzwiowe, fasadowe, wentylacyjne, bezpieczeństwa i ochrony przeciwsłonecznej, a także inteligentne sieciowe rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego i obiektowego. Schüco zapewnia również doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji, poprzez projekt, produkcję i montaż aż po obsługę posprzedażową wraz z konserwacją i serwisem. Portfolio uzupełniają maszyny do produkcji i usługi dostosowane do potrzeb klienta. Jako jedna z wiodących firm w branży budowlanej, Schüco dąży do tego, aby być pionierem w zakresie całościowego zrównoważonego rozwoju oraz aktywnie przyczyniać się do osiągania neutralności klimatycznej i tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym w branży budowlanej dzięki swoim produktom i usługom. Założona w 1951 roku firma Schüco działa obecnie w ponad 80 krajach i zatrudnia 6750 pracowników. W 2022 roku roczny obrót firmy wyniósł 2,28 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Przeczytaj również: