Renowacja ogrodowej ławki krok po kroku


Renowacja ogrodowej ławki krok po kroku
2024-03-25
​W kalendarzu zawitała już wiosna. Najwyższa pora pomyśleć więc o przygotowaniu na sezon i odświeżeniu ogrodowych mebli.
Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

 
Marka Drewnochron wraz ze swoim ambasadorem Dominikiem Strzelcem podpowiada, jak przeprowadzić renowację drewnianej ławki, by w sezonie móc z przyjemnością rozsiąść się w zielonym ogrodzie.

Meble ogrodowe po zimie mogły nieco zszarzeć i stracić na atrakcyjności. Czasem wystarczy jednak kilka prostych zabiegów, by przywrócić im dawny blask. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli zabezpieczyć je przed przedwczesnym starzeniem i zachować piękny wygląd drewna na dłużej. Proces konserwacji należy zacząć od oceny kondycji ławki. Jeśli na powierzchni pojawiły się jakieś ubytki, należy je uzupełnić. W sytuacji, gdy na powierzchni drewna widoczne są stare, odspajające się powłoki poprzednio używanych preparatów, należy je usunąć aż do surowego drewna, a następnie zagruntować Impregnatem Grunt R marki Drewnochron, który zapewni ochronę przed owadami i grzybami powodującymi siniznę i rozkład surowca. 

Przeznaczone do malowania drewno powinno być czyste, dlatego ważnym etapem prac jest mycie ławki. Można je przeprowadzić na dwa sposoby: korzystając ze szczotki i wody bądź myjki ciśnieniowej. Jeśli na powierzchni pojawiły się tłuste plamy lub żywica, należy usunąć je przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej i ściereczki. Gdy ławka jest czysta, sucha i odtłuszczona, można przystąpić do malowania. 

Kolor ławki można z powodzeniem dostosować do ogrodowej scenerii, wybierając np. Impregnat Extra Powłokotwórczy Drewnochron, który dostępny jest w 15 modnych odcieniach. Przed nałożeniem preparatu należy go dobrze wymieszać. Czynność tę trzeba systematycznie powtarzać również w trakcie prac. Impregnat nanosimy równomiernie przy pomocy pędzla najlepiej wzdłuż słojów w dwóch warstwach, zachowując między nimi min. 16-godzinny odstęp. Jak wskazuje Dominik Strzelec, aby nie powstały plamy lub zacieki, trzeba unikać nakładania nadmiernej ilości preparatu. Impregnat marki Drewnochron tworzy na powierzchni powłokę, która zabezpiecza drewno przed działaniem deszczu, śniegu oraz słońca nawet do 7 lat. Zapewnia przy tym biologiczną ochronę drewna, chroniąc je przed grzybami pleśniowymi czy glonami. 

Nadesłał:

PractumConsulting

Przeczytaj również: