Protan przejął tureckiego producenta pokryć dachowych – Multiplan


Protan przejął tureckiego producenta pokryć dachowych – Multiplan
2019-11-05
Multiplan był dotąd największym dostawcą trwałych rozwiązań dachowych oraz membran, posiadającym ugruntowaną pozycję na tureckim rynku. Jego fabryka w Gebze we wschodniej części Stambułu to nowoczesny zakład produkujący membrany dachowe i produkty do izolacji tuneli membranowych z materiałów PVC i TPO.

- Dokonujemy przejęcia wszelkich aktywów, parku maszynowego oraz całego know how firmy Multiplan. Założyliśmy nowy oddział Protan Multiplan, by uzyskać dostęp do kolejnych rynków i zwiększyć moc produkcyjną, a tym samym zmaksymalizować rozwój firmy. W wyniku silnego wzrostu i podwyższonego popytu na nasze produkty, przejęcie jest naturalnym krokiem. Będziemy kontynuować produkcję w Norwegii z coraz większą siłą. Dalszy postęp produkcyjny jest konieczny, aby utrzymać stały rozwój oraz umożliwić dystrybucję naszych produktów na rynkach międzynarodowych. Dzięki produkcji w Turcji, będziemy znacznie bliżej rynków, zarówno tych, na których jesteśmy już obecni, jak i w miejscach o dużym potencjale - tłumaczy Erik Øyno, CEO Protan Group.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

Grupa Protan posiada obecnie spółki zależne w Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Litwie i na Węgrzech. W 2018 r. Protan osiągnął obrót w wysokości 170 mln euro i zysk netto w wysokości 9 mln euro. Natomiast wpływy firmy Multiplan w Turcji przekroczyły 10 mln euro.

O firmie Protan

Protan to norweska grupa przemysłowa, będąca liderem w technologii membran dachowych. Firma projektuje i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacyjne i tkaniny techniczne. Specjalizuje się także w szytych na miarę, elastycznych kanałach wentylacyjnych dla kopalń i tuneli. Ponadto dostarcza techniczne tekstylia wielofunkcyjne do różnych zastosowań. Protan jest także jednym z największych wykonawców pokryć dachowych w regionie skandynawskim. Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu firma opracowała innowacyjne rozwiązania dostosowane na globalnym rynku i przy wymagających warunkach klimatycznych - Ścisła współpraca z klientami i dostawcami wzmacnia naszą pozycję jako technologicznego lidera i firmy, dla której ważne są wartości związane z ochroną środowiska. Zdobyte doświadczenie pozwala nam dostarczać rozwiązania elastyczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz do lokalnych wymagań i to niezależnie od tego, czy nasz klient potrzebuje wodoszczelnych pokryć dachowych, wentylacji w trudnych warunkach czy tekstyliów technicznych - dodaje Erik Øyno, CEO Protan Group.


Głowna siedziba Protan znajduje się w Drammen w Norwegii. Firma zatrudnia ponad 800 pracowników w 15 krajach.

O firmie Multiplan

Multiplan Yalıtım Sistemleri San. Tic. A.Ş. to jedna z firm należących do grupy Nuhgroup, która produkuje wysokiej jakości membrany dachowe i produkty do izolacji tuneli membranowych z materiałów PVC i TPO. Główna fabryka firmy mieści się w Gebze we wschodniej części Stambułu. W 2004 r. Multiplan został przejęty przez firmę Nuhgroup (niemieckiego producenta membran hydroizolacyjnych z PVC) i w taki sposób utworzono Multiplan Insulation Systems w Turcji.

Nadesłał:

michal.tomaszewski@aveex.com

Przeczytaj również: