Platanowa Park: mikro lokale o elastycznej funkcjonalności tuż obok stołecznej granicy


2023-11-24
Platanowa Park – tak brzmi nazwa kompleksu kilku nowoczesnych budynków w podwarszawskich Regułach.

Znajdują się w nim mikro lokale inwestycyjne o elastycznym przeznaczeniu – np. biurowym lub pod wynajem. Do tego są one bezobsługowe, czyli oddawane do użytkowania wykończone i z zarządzaniem najmem. Oferuje je Magmillon, który właśnie rozpoczyna ich sprzedaż.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

Zaledwie 15 minut samochodem lub nieco ponad 20 pociągiem WKD od centrum Warszawy znajduje się Platanowa Park. To nowoczesny kompleks, złożony z kilku 3 kondygnacyjnych budynków, składających się z inwestycyjnych mikro lokali o potencjalnie różnym przeznaczeniu. Mogą służyć one np. jako biura do prowadzenia działalności gospodarczej lub zostać wynajęte, z opcją zanocowania w nich, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

- Obserwujemy dziś ogromny popyt na nieruchomości przy braku podaży na nie. Wychodzimy więc naprzeciw tym wyzwaniom, oferując w pełni funkcjonalne lokale, które służyć mogą w różnych celach, i to w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, tuż przy południowo zachodniej granicy Warszawy, a do tego - blisko dwóch „Mordorów” czyli dzielnic biurowych – informuje Kuba Karliński, współzałożyciel firmy Magmillon, inwestora Platanowa Parku.

Zwraca on uwagę, że w kompleksie znajdują się lokale o stosunkowo małej powierzchni – np. 17 metrów kwadratowych. Są też dostępne większe metraże. Platanowa Park położona jest tuż przy alejach Jerozolimskich, a więc przy arterii prowadzącej wprost do serca Stolicy. Otoczenie kompleksu, a zwłaszcza bezpośrednie sąsiedztwo parku, pozwala też na pełne zrelaksowanie się. Są tu tereny zielone, skwer ze starodrzewem i pola uprawne – jak na wsi. Dodatkowym atutem jest to, że lokale w Platanowej Parku mają charakter bezobsługowy. Oddawane są do użytkowania już wykończone i z zarządzaniem najmem.

- Według naszych szacunków, sama inwestycja w taką nieruchomość, może pozwolić na zarobienie nawet 2 razy więcej niż średnia stopy zwrotu z wynajmu w Warszawie. Do tego odliczyć można też podatek VAT za zakup lokalu z księgą wieczystą – wymienia Kuba Karliński, dodając, że zakup podobnego lokalu w samej Warszawie stanowiłby znacznie wyższy wydatek.

Lokal o powierzchni 17 m2 w stanie deweloperskim można dziś kupić za kwotę 219 tys. zł netto + 23%VAT (podatek można w całości odzyskać). Do tego trzeba dodać 45 tys. zł netto (+23% VAT, także do odliczenia) za wykończenie. Do sprzedaży gotowych będzie w sumie ponad 300 lokali w Platanowa Park.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Przeczytaj również: