Ogrodzenie twarde jak skała
Jak sprawdzić trwałość ogrodzenia? Może … wjeżdżając w nie rozpędzonym wózkiem widłowym?
Każdy producent zapewnia, że jego ogrodzenia charakteryzuje trwałość i wyjątkowa stabilność. W przypadku LEGI jest to coś więcej niż tylko obietnica. W firmie, która od 60 lat dostarcza ogrodzenia na największe europejskie realizacje, wypracowano specjalny model łączenia.
|
W systemie LEGI R – Pur wykorzystuje się mocowania typu Quatro. Zamiast jednej osi poziomej, stabilność gwarantują dwa rzędy prętów podwójnych Jednocześnie kraty są mocowane na tak zwaną „zakładkę”. Oznacza to, że panele na słupku nakładają się jeden na drugi, dzięki czemu tworzy się więcej punktów zaczepienia niż w przypadku klasycznych połączeń. W ten sposób przy ewentualnym uderzeniu, jego siła rozkłada się i nie niszczy paneli.
O stabilności mocowań świadczy test, który przeprowadzono w zakładach produkcyjnych. W system R – Pur wjechał kilkutonowy wózek widłowy. Efekt? Mocowania systemu, jak widać na zdjęciu, wygięły się, ale nie zostały rozerwane. Trudno o lepszy dowód. Wysoką jakość produktów Legi gwarantują dodatkowo badania przeprowadzone przez Instytut Technik Budowlanych.
Innym ciekawym rozwiązaniem jest system R – Fit, również z kratami mocowanymi na „zakładkę”. O stabilności tego systemu mogli się przekonać pracownicy na budowie jednego ze stadionów, kiedy to (tym razem przypadkowo) w R – Fit wjechał z impetem spychacz. Podobnie jak w przypadku wózka widłowego, systemy Legi znów były górą.
Nadesłał:
Juicy Marketing
|
Mnie się podobają ogrodzenia...