Nauka w pełnym świetle dzięki przeszkleniom marki Pilkington


Nauka w pełnym świetle dzięki przeszkleniom marki Pilkington
2017-08-31
Koniec wakacji już blisko. Dla rodziców i dzieci zaczyna się okres przygotowań do nowego roku szkolnego. NSG Group, właściciel marki Pilkington, radzi, jak zapewnić naszym pociechom optymalne warunki nauki dzięki wykorzystaniu nowoczesnych przeszkleń architektonicznych.

Koniec wakacji już blisko. Dla rodziców i dzieci zaczyna się okres przygotowań do nowego roku szkolnego. NSG Group, właściciel marki Pilkington, radzi, jak zapewnić naszym pociechom optymalne warunki nauki dzięki wykorzystaniu nowoczesnych przeszkleń architektonicznych.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

Częścią edukacji szkolnej jest praca w domu. Domowe uczenie się bez odpowiedniego miejsca do pracy może być powodem skrzywień kręgosłupa, wad wzroku oraz innych schorzeń, które będą przeszkadzały w prawidłowym rozwoju dziecka. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie kącika nauki dla malucha.

Oprócz wyboru odpowiedniego modelu biurka i krzesła ważne jest ustawienie ich w odpowiednim miejscu pokoju. Biurko wcale nie musi stać przy ścianie, dużo lepsze jest umieszczenie miejsca do nauki w pobliżu źródła naturalnego światła. Najlepiej ustawić je bokiem do okna – w przypadku dziecka praworęcznego lewym bokiem, a leworęcznego prawym.

Dużą rolę w prawidłowej aranżacji tak przygotowanego miejsca do pracy odgrywa jakość przeszkleń zapewniających dostęp naturalnego światła. Odpowiadają one za ilość światła wpadającego do wnętrza, chronią przed utratą ciepła, mogą też zapobiegać nadmiernemu przegrzewaniu się pokoju pod wpływem nasłonecznienia. Odpowiednie rozwiązania techniczne w tym zakresie oferuje szkło architektoniczne marki Pilkington.

Ciepło i jasno

Im dziecko siedzi bliżej naturalnego źródła światła, tym lepsze nasłonecznienie miejsca pracy. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że od okna będzie „podwiewać” zimno. Dlatego tak ważne jest stosowanie przeszkleń, które zapewniają odpowiednią izolację termiczną. „Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrej energooszczędności okna jest zastosowanie dwukomorowej szyby zespolonej, jak Pilkington Insulight™ThermTriple, w której skład wchodzą dwie szyby z powłokami niskoemisyjnymi" – mówi Szymon Piróg, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego w Pilkington Polska. „Nowoczesne szyby niskoemisyjne, takie jak np. Pilkington Optitherm™ S3, pozwalają uzyskać parametr Ug na poziomie 0,5 W/m2K. Zastosowanie takich szyb zapewnia odpowiednie doświetlenie pomieszczenia przy zachowaniu dobrej izolacyjności cieplnej i ograniczonym zużyciu energii" – dodaje Szymon Piróg.

Zestawienie szyby zespolonej, takiej jak Pilkington Insulight™ThermTriple wykonanej dodatkowo z wykorzystaniem tzw. ciepłych ramek, z wysokiej jakości ramą okienną pozwala na budowanie dużych powierzchni przeszklonych. Szyby zespolone Pilkington Insulight™ThermTriple mogą też być wyposażone w powłoki ograniczające przegrzewanie się pomieszczeń pod wpływem słońca.

Optymalna temperatura pracy

Stosowanie dużych przeszkleń wiąże się z ryzykiem przegrzewania pomieszczeń pod wpływem nasłonecznienia. Mimo że to ryzyko występuje przede wszystkim w wakacje, to często gorące dni pojawiają się także w trakcie trwania roku szkolnego– w maju i czerwcu, a także we wrześniu. Utrzymanie optymalnej temperatury w miejscu nauki podczas gorących dni jest jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na samopoczucie i zdrowie ucznia. Zbyt wysoka temperatura (powyżej 27°C) w mieszkaniu szybko męczy i obniża zdolność koncentracji. Jednoczesne uzyskanie wysokiej przepuszczalności światła i niskiej przepuszczalność energii słonecznej jest możliwe dzięki zastosowaniu przeszkleń przeciwsłonecznych. Takie właściwości uzyskuje się dzięki zastosowaniu powłoki Pilkington Suncool™, która odbija nadmiar promieniowania słonecznego. Dodatkowo ma właściwości niskoemisyjne, czyli kieruje z powrotem do wnętrza promieniowanie długofalowe generowane przez systemy grzewcze, sztuczne oświetlenie i ciała użytkowników budynku, to z kolei zapewnia doskonałą izolację cieplną w okresie zimowym. Dla jeszcze lepszego doświetlenia wnętrz światłem dziennym powłoka Pilkington Suncool™ może być nanoszona na superbezbarwne szkło Pilkington Optiwhite™.

Cisza sprzyja pracy

W domach położonych przy ruchliwych ulicach, czy w pobliżu lotniska, koncentrację na nauce może utrudniać hałas. W takich lokalizacjach warto zastosować szkło dźwiękochłonne Pilkington Optiphon™, które zagwarantuje bardzo dobrą izolacyjność akustyczną. To, w jakim stopniu okno będzie odgradzało mieszkańców od hałasu z zewnątrz, zależy od jego współczynnika izolacyjności akustycznej Rw. Szkło dźwiękochłonne Pilkington Optiphon™ to szkło laminowane, wykorzystujące specjalną folię akustyczną o minimalnej grubości wynoszącej 0,76 mm. Zapewnia ono redukcję hałasu, a jednocześnie wysoką przepuszczalność światła i bezpieczeństwo. Dzięki folii, pojedyncza szyba laminowana tłumi hałas w szerokim zakresie częstotliwości, a im grubsze jest szkło i folia, tym wyższa izolacyjność dźwiękowa.

Dzięki rozwiązaniom marki Pilkington domowa nauka przy biurku ustawionym pod oknem będzie przebiegać w pełnym świetle, ciszy i cieple. Sprzyja to koncentracji i osiąganiu lepszych wyników kształcenia przez nasze pociechy. Warto więc zadbać o dobór odpowiednich przeszkleń w naszych domach.

Nadesłał:

KLAXON Communications
http://www.klaxon.pl

Przeczytaj również: