Kolekcja Tura - ukształtowana przez architekturę


Kolekcja Tura - ukształtowana przez architekturę
2024-05-22
Roca podkreśla wartość architektury i kultury Barcelony w ekskluzywnej kolekcji Tura, zaprojektowanej dla najbardziej wymagających użytkowników przez Andreu Carullę.
Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl


Roca oraz pochodzący z Barcelony projektant Andreu Carulla, podzielają uznanie dla formalistycznej architektury Serta, Codercha, Mirallesa i Bofilla, a także dla śródziemnomorskiego charakteru ich projektów. Ci barcelońscy twórcy, używając bardzo prostych materiałów i pozostając pod głębokim wpływem współczesnych im czasów, stworzyli niezwykle charakterystyczny styl projektowania, w którym piękno szło w parze z funkcjonalnością i prostotą. Nowa kolekcja Roca czerpie inspirację z wybranych cech architektonicznych swojej rodzimej Barcelony - miasta, w którym odnaleźć można jedne z najbardziej ikonicznych budynków.

Podczas tworzenia kolekcji Tura, Andreu Carulla inspirował się zarówno cieniami rzucanymi przez żaluzje i okiennice charakterystyczne dla architektury śródziemnomorskiej, a także czystą geometrią architektonicznych brył. Nie jest przypadkiem, że nazwa kolekcji pochodzi od końcówek dwóch, głęboko ze sobą powiązanych hiszpańskich słów: arquitectura (architektura) i cultura (kultura). Architektura jest bowiem nieodłączną częścią kultury Barcelony.

Zapytany o współpracę z Roca, Andreu Carulla mówi: Zawsze chciałem pracować z firmą Roca, ponieważ tworzy niesamowite, wysokiej jakości produkty. Bliskość geograficzna i wykorzystanie ceramiki, stanowiły dodatkowe, istotne atuty. Później odkryłem, że mówimy tym samym językiem.Projekt kolekcji Tura jest prosty i powściągliwy, z gładkim liniami oraz inspirującym wykorzystaniem drewna i materiałów z recyklingu w akcesoriach. Pojemniki do przechowywania wykonane zostały z zagęszczonego filcu, a ich forma oddaje charakterystyczne cienie tworzone przez okiennice i pergole. Motyw ten jest również powtórzony wewnątrz misy kompaktowej umywalki, co w efekcie zapobiega ślizganiu się mydła. Filcowe pojemniki posiadają pokrywy z recyklingowego korka, które mogą być również używane jako tace na umywalkę. Ciekawymi elementami towarzyszącymi wannie są zagłówek wykonany z materiału z recyklingu oraz taca z certyfikowanego drewna. Pomimo swojego pozornie prostego i powściągliwego wyglądu, nawet najmniejszy akcent dekoracyjny w zamyśle Andreu Carulli ma tu spełniać określoną funkcję.Kolekcja Tura zwraca szczególną uwagę na detale i funkcjonalność, dzięki czemu jest dostosowana do potrzeb i gustów najbardziej wymagających użytkowników. Obejmuje umywalki, wanny, toalety, bidety, meble łazienkowe oraz akcesoria do przechowywania. Produkty Roca wykorzystują najnowsze technologie i materiały zapewniające komfort i zrównoważony rozwój. Wśród nich warto wymienić system Roca Rimless, który optymalizuje przepływ wody i efektywność spłukiwania, a także powłokę Supraglaze© zapewniającą maksymalną higienę ceramiki sanitarnej przy jednoczesnym mniejszym zużyciu środków czyszczących.  Jedną z głównych innowacji w kolekcji jest ukryty odpływ w umywalkach.Wszystkie produkty ceramiczne Tura dostępne są w kolorze białym, zarówno w wykończeniu błyszczącym, jak i matowym. Dla mebli opracowano paletę modnych, wyciszających kolorów: złamaną biel, terakotę i szlachetny szary. Wszystkie wykonane są z trwałych materiałów i oferują wiele opcji przechowywania (m.in. szuflady i otwarte półki w różnych konfiguracjach). Efekt końcowy to wszechstronna kolekcja łazienkowa, która sprawdza się zarówno w rustykalnych, jak i minimalistycznych wnętrzach.

ROCA
press box

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Przeczytaj również: