Klimas Wkręt-met na Forum Holzbau w Innsbrucku pod banderą nowego projektu
Innsbruck to kolejny przystanek na trasie Międzynarodowego Forum Budownictwa Drewnianego (Forum Holzbau). Po spotkaniach ekspertów branży budownictwa i architektury drewnianej w Warszawie, Berlinie, włoskiej Gardzie, Hiszpanii i Helsinkach,
również w Innsbrucku wśród wystawców zaprezentuje się firma Klimas Wkręt-met, jeden z największych dostawców technik zamocowań do konstrukcji drewnianych. Konferencja potrwa od 30 listopada do 2 grudnia 2022. Motywem przewodnim nie będą jednak tylko produkty.
|
Międzynarodowe Forum Budownictwa Drewnianego (Forum Holzbau) to jedno z ważniejszych wydarzeń, dotyczących budownictwa drewnianego. Organizowane od 25 lat w największych miastach Europy, realizuje misję promocji walorów użytkowych surowca drzewnego, a także szerzenia praktycznej wiedzy eksperckiej branży budownictwa drewnianego. Oferuje konstruktorom, projektantom, inżynierom i architektom możliwość opowiedzenia o swoich doświadczeniach, pracy i celach związanych z konstrukcjami drewnianymi. Jednocześnie jest to największa platforma informacji i wymiany pomysłów.
Zrównoważone budownictwo drewniane
Chociaż drewno to odnawialny i wytrzymały materiał budowlany, wciąż stanowi tylko niewielką część globalnego budownictwa. Urbanizacja nieustannie przyspiesza, wywierając presję na wzrost budownictwa mieszkaniowego. Obecnie to właśnie budownictwo generuje ponad 30% światowej emisji dwutlenku węgla. Jasne jest zatem, że ten kierunek należy zmienić, a Europa potrzebuje bardziej zrównoważonych ekologicznie rozwiązań. Kluczowym czynnikiem w budownictwie miejskim jest szybkość realizacji procesu budowlanego, co, pozornie, mogłoby stanowić przeszkodę w wykorzystaniu drewna w procesie urbanizacji. Procesy i procedury Przemysłu 4.0 są pożądane w celu utrzymania i rozszerzenia przewagi technicznej budownictwa drewnianego nad tradycyjnym . Przy porównaniu, zalety konstrukcji drewnianej okazują się niebagatelne, zwłaszcza, jeśli chodzi o czas i jakość budowy. Jednak to aspekty ekologiczne pozostają przysłowiowym asem w rękawie drewna w dyskursie na temat zrównoważonego rozwoju. Dyskurs ten wyraźnie dominuje dziś w społeczeństwie , a tym samym nadal ma silny wpływ na inwestorów. Dlatego motywem przewodnim konferencji w Innsbrucku będzie drewniane budownictwo inwestycyjne.
Techniki zamocowań dla zrównoważonego budownictwa
Firma Klimas Wkręt-met uczestniczy w kolejnych wydarzeniach z serii Forum Holzbau, prezentując swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technik zamocowań, przeznaczonych do budownictwa drewnianego. Wśród artykułów tej kategorii znajdą się wkręty i łączniki ciesielskie, techniki zamocowań termoizolacji ścian do podłoży drewnianych, kotwy mechaniczne, a także rodzina uniwersalnych wkrętów, dedykowanych do kotwienia w betonie, które podobnie jak inne produkty marki Klimas Wkręt-met, charakteryzują się łatwością montażu i bezpieczeństwem użytkowania. Oferta opiera się na asortymencie znormalizowanych elementów złącznych. Wszystkie produkty posiadają Europejską Akredytację Techniczną (ETA), która potwierdza bezwzględne przestrzeganie założonych standardów wytwarzania, przechowywania i dystrybucji oraz stałej kontroli procesu produkcyjnego.
To jednak nie wszystko. Producent, znany w Polsce z wielu inicjatyw społecznych, właśnie w Innsbrucku, zaprezentuje premierę wyjątkowego projektu.
Wyjątkowy projekt na wyjątkowe czasy
Od początku firma prowadzi aktywną działalność na rzecz społeczności lokalnej, wspiera organizacje charytatywne, szkolnictwo oraz sport. Jednak inicjatywa, którą poznamy wkrótce, to połączenie wszystkich aspektów działalności firmy, w jednym kreatywnym projekcie. Uczestnicy konferencji w Innsbrucku jako pierwsi będą mieli okazję na żywo zobaczyć pomysł na połączenie przemysłu, CSRu (Corporate Social Responsibility) i CCRu (Corporate Cultural Responsibility). Czy to nie zbyt wiele jak na jeden projekt? Już wkrótce przekonamy się, że to możliwe. Efekt może zaskoczyć, a co więcej, zachwycić.
Premiera już 30 listopada.
https://www.wkret-met.com
Nadesłał:
magdalena.wozniak@theimagine.pl
|