Czujnik zalania – przydatny w domu


2019-08-19
Wychodząc z domu, chętnie zostawiamy włączoną pralkę lub zmywarkę, by po powrocie wywiesić wyprane ubrania i wyjąć czyste naczynia. Niestety, nawet najnowsze sprzęty rodzą ryzyko awarii, a usterki mogą pojawiać się nawet w całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na pomoc przychodzi czujnik zalania.

Czym jest czujnik zalania?

Czujnik zalania to niewielkie urządzenie, które wykrywa różnego rodzaju wycieki i nieszczelności. Dzięki temu można uniknąć przykrej niespodzianki po powrocie do domu. Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, świeżo zakończony remont i sprzęty najlepszej jakości – to wciąż brak gwarancji, że nie przyjdzie nam zmagać się z zalaniem. Nawet drobny wyciek potrafi narobić sporych szkód.

Inwestycja w czujnik zalania jest warta uwagi, w każdym mieszkaniu czy domu. Nie jest to rozwiązanie przeznaczone tylko do najnowszych domów czy inteligentnych systemów. Im starsza i mniej sprawa instalacja lub sprzęty, które mają za sobą kilka lat użytkowania, tym ryzyko powstania wycieków znacząco się zwiększa. Problemem w takich sytuacjach jest grzyb wychodzący na ścianach, który zagraża zdrowiu i sprawia, że w pomieszczeniach pojawia się nieprzyjemnych zapach. Do tego widmo kosztów i remontu, gdy dojdzie do zalanie mieszkania nie tylko swojego, ale i sąsiada. Duże awarie i lejąca się woda sprawiają, że niekiedy niemożliwe jest uratowanie niektórych elementów wyposażenia, jak i sprzętów.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

 

Jak wybierać czujnik zalania?

 

Detektory zalania to różnorodne parametry, które należy wziąć pod uwagę. Zalicza się do nich rodzaj zasilania – baterię lub zasilacz. Kolejno zakres pracy temperatur, który powinien być dostosowany do warunków otoczenia. Znaczenie ma długość przewodu sondy, jak i możliwość instalacji dodatkowych czujek.

 

Dostępność wielu modeli czujników zalania może stwarzać wątpliwości podczas wyboru. Jeśli pomimo określenia wspomnianych parametrów, użytkownik i tak nie wie, na co się zdecydować, może skorzystać z wyszukiwarki internetowej, by porównać różnorodne produkty.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Przeczytaj również: