Czas na energooszczędne rozwiązania
![]() |
Najczęściej dom buduje się tylko raz w życiu. Dlatego planując budowę domu warto pomyśleć o tym, żeby był on maksymalnie komfortowy, bezpieczny, zdrowy dla jego mieszkańców oraz tani w utrzymaniu.
Budując dom na pokolenia, inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na takie aspekty, jak długofalowe koszty eksploatacji. Dlatego montaż energooszczędnej stolarki otworowej zyskuje coraz więcej zwolenników.
|
Wybierając bramę garażową, okna PCV czy rolety dokonujemy zakupu na długie lata – warto więc zadbać o to, by były one trwałe i komfortowe. Najwygodniejszym i najbardziej polecanym rozwiązaniem zamknięcia garażu jest zastosowanie bramy segmentowej. Bramy segmentowe marki Krispol otwierają się pionowo w górę, a ich segmenty prowadzone są po prowadnicach pod strop garażu. Po otwarciu brama znajduje się więc tuż pod sufitem garażu, równolegle do podłoża. W ten sposób miejsce przed garażem pozostaje wolne, a przestrzeń wewnątrz garażu jest maksymalnie wykorzystana. Znacznie ułatwia to parkowanie samochodu, a także codzienne korzystanie z garażu.
W przypadku bram garażowych połączonych z domem bardzo istotny jest ich współczynnik przenikania ciepła. Jest on zależny od własności cieplnych poszczególnych elementów bramy:
- segmenty bramy i ich połączenia – bramy segmentowe marki Krispol zbudowane są z segmentów stalowych, ocynkowanych, malowanych proszkowo. Ich wypełnienie stanowi warstwa bezfreonowej pianki poliuretanowej o grubości 40 mm, zapewniającej dobrą izolację termiczną i akustyczną;
- system uszczelnień – bramy Krispol wyposażone są w uszczelki międzysekcyjne oraz uszczelki montowane wokół płaszcza bramy, skutecznie zabezpieczające budynek przed zimnem, upałem, wilgocią i hałasem.
Wartości współczynnika przenikania ciepła zależą też od wymiarów bramy i liczby jej segmentów. Dla bram Krispol jego wartości kształtują się między 1,1 a 1,4 W/m2K, w zależności od wymiaru bramy.
“Poprzez okna może nam „uciekać” aż 25% ciepła. Nawet najlepszej jakości okna warto dodatkowo osłonić roletami zewnętrznymi, które zmniejszają przenikalność cieplną okien, zatrzymując ciepło zimą i w nocy. Dzieje się tak dzięki specjalnej konstrukcji pancerza rolet. W starszych budynkach rolety zewnętrzne mogą poprawić przenikalność cieplną okien nawet o 37%” - mówi przedstawiciel firmy Rambit.
Doświadczeni konsultanci firmy Rambit pomogą wyposażyć Twój dom w kompletne rozwiązania energooszczędnej stolarki otworowej obejmujące bramę garażową, rolety, drzwi wejściowe oraz okna PVC.
Często faktycznie jest drożej ale...
Szkoda tylko, że te energooszczędne...
Przydatny artykuł.