Aranżacja wnętrz dyktowana intuicją


Aranżacja wnętrz dyktowana intuicją
2024-04-03
Kierowanie się intuicją w wystroju wnętrz to sposób na wykreowanie nieszablonowych aranżacji, które cechuje indywidualność i nieoczywisty styl.
Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

 
Urządzony zgodnie z własnymi odczuciami i potrzebami dom pozwoli najlepiej wyrazić swoją osobowość i charakter, tworząc hipnotyzujące wnętrza, w których można się poczuć po prostu sobą. 

Personalizacja domowej przestrzeni to wciąż bardzo aktualny i ważny trend w aranżacyjnym świecie. Dlatego marka Tikkurila zachęca, by projektując wnętrza dać dojść do głosu własnej intuicji i wykorzystując mnogość odcieni w aranżacjach, swobodnie wyrazić siebie. Poszukując inspiracji w doborze kolorów do wnętrza warto zebrać próbki podobających się nam barw i zestawień kolorystycznych - mogą to być skrawki materiałów, wycinki z gazet czy zdjęcia. Dobrym sposobem pozwalającym sprawdzić, jak działa intuicja, jest też stworzenie moodboardów, które najlepiej zobrazują nasze wnętrzarskie inspiracje i kolorystyczne upodobania. Bodźcem do zabawy barwą w wystroju ma być też kolekcja Tikkurila Color Now 2024, z kolorem roku 2024 - ciepłym brzoskiwniowym Nude in Nizza na czele.

Swojej intuicji czasami trzeba zwyczajnie dać czas. Nie zawsze wszystko musi dziać się od razu, więc współpracę z nią można zacząć od małych kroków. Aby intuicja mogła w pełni wybrzmieć, może też potrzebować spokoju i przestrzeni. Na początek warto otoczyć się wtedy odcieniami, które do wystroju wprowadzają harmonię i równowagę, jak np. Fog in France z najnowszej kolekcji Tikkurila. Skąpane w lekkiej mgiełce wnętrza  pozwolą ukoić zmysły i  zapewnią intuicji sprzyjające warunki do rozwoju. 

Jeśli jednak intuicja podpowiada odważne, nieoczywiste rozwiązania, nie należy się ich bać, tylko zaufać swoim odczuciom, nawet gdy wydają się płynąć wbrew trendom. Projektowanie wnętrz ma być przestrzenią do wyrażenia własnych emocji oraz zabawą, z której należy czerpać przyjemność. Czasem wykreowane z pomocą intuicji kolorystyczne stylizacje mogą okazać się aranżcyjnymi perełkami, które zachwycą nietuzinkową energią i unikatowym designem.

Nadesłał:

PractumConsulting

Przeczytaj również: