Angielska liga – nowy budynek The British School
Kampus międzynarodowej, anglojęzycznej szkoły The British School w Warszawie zyskał kolejny budynek. Pod nazwą IB College kryje się obiekt z nowoczesnymi salami lekcyjnymi, strefą cichej nauki i wypoczynku, laboratoriami oraz pomieszczeniami, w których można organizować koncerty i wystawy.
Komfortowe warunki
|
Nowoczesny, ponadczasowy budynek ma 4 kondygnacje i może się w nim uczyć jednocześnie 300 licealistów. Do dyspozycji uczniów oddano 13 sal lekcyjnych z elektronicznymi tablicami, pracownię komputerową, w pełni wyposażone laboratoria z zapleczem i pracownię artystyczną. W obiekcie zrealizowano 4 pomieszczenia do indywidualnych ćwiczeń muzycznych. Licealiści mogą korzystać z bufetu oraz dużej sali „IB Learning Centre". Każdy może także przyjść do tzw. Project Rooms - pouczyć się sam lub z kolegami.
Dźwięki pod kontrolą
Wyższy poziom edukacji to nie tylko program nauczania. Nie mniej istotna jest kwestia poprawy środowiska do nauki w placówkach oświatowych. Zła akustyka w salach lekcyjnych znacznie utrudnia zrozumienie treści przekazywanych przez nauczyciela, co ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność i jakość kształcenia. W IB College nie dopuszczono do tego, by dominował wszechogarniający hałas.
Zrozumieć zasady
- Wszystko sprowadza się do tego, żebyśmy my - projektanci przyjęli do wiadomości, że w takich obiektach, jak szkoły, przedszkola, czy biurowce, należy stosować materiały, które pomagają okiełznać dźwięki. Jeżeli projektant sobie to uświadomi, to pozostaje wyłącznie kwestia doboru odpowiednich produktów - mówi projektant obiektu, arch. Tomasz Korneluk z pracowni KAPS Architekci. - Odpowiedzialność za parametry akustyczne w takich budynkach jest bardzo duża. Dlatego też nie wyobrażam sobie, by przy tego rodzaju projektach nie podejmować współpracy z akustykami. Od kilku lat, mamy do czynienia z bardzo korzystnym trendem - klienci bowiem coraz częściej zdają sobie sprawę z wagi akustyki w obiektach. Nie inaczej było w przypadku The British School - dodaje.
Płyty do zadań specjalnych
Zgodnie z życzeniem inwestora, projektanci postawili na sufity dźwiękochłonne, które spełniają wymogi polskiej normy akustycznej dla budynków publicznych. - W każdym z aranżowanych pomieszczeń musieliśmy użyć produktów z określonymi przez akustyka parametrami akustycznymi, dlatego też naturalny był dla nas wybór z asortymentu Rockfon - dodaje projektant obiektu.
We wnętrzach IB College użyto idealnie białe i ultramatowe płyty Rockfon Blanka®. Dzięki wysokiemu współczynnikowi odbicia i rozproszenia światła kształtują one komfortowe środowisko wewnątrz pomieszczeń, a także pozwalają oszczędzić energię. Ponadto charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością. Dodatkowo są odporne na zabrudzenia oraz zużycie.
Płyty dźwiękochłonne ze skalnej wełny mineralnej zastosowano zarówno w salach lekcyjnych, i audytoryjnych, jak i na korytarzach.
- Połączenie linii dużych płyt Rockfon 1200 x 600 cm i sufitów g-k umożliwiło nam estetyczne rozwiązanie na lata i dało gwarancję łatwego dostępu do elementów znajdujących się nad płytami, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia użytkowników - mówi Tomasz Korneluk. www.rockfon.pl
Nadesłał:
NiebieskiOcean
|